Groził pracownicom salonu optycznego w Gliwicach

44 798075

Redakcja

5 lutego, 2024

Chciał zwrócić okulary, które... otrzymał za darmo. Dlatego nękał pracownice jednego z salonu optycznego w Gliwicach. Gdy personel po raz kolejny odmówił przyjęcia okularów, zaczęły się groźby pozbawienia życia.

mężczyzna przez wiele dni dręczył pracownice salonu optycznego w centrum Gliwic. Żądał pieniędzy za okulary, które zostały zafundowane mężczyźnie przez pewną organizację pozarządową. 

Kiedy kolejny raz spotkał się z odmową, zaczął grozić pozbawieniem życia. Przerażone kobiety wezwały policję. Mężczyzna jednak zdążył opuścić salon. 

Policjanci z Gliwic przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli dochodzenie oraz poszukiwania. Sprawca był już notowany i karany. 

- Przeszukanie miejsc, w których dotychczas przebywał, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Policjanci ustalili też, że osoby, z którymi rozmawiano, miały widzieć u 55-latka broń za paskiem spodni. Tym samym sytuacja stała się jeszcze bardziej poważna - relacjonuje gliwicka komenda.

Poszukiwanego zauważył policjant w czasie wolnym od służby. Mężczyzna przebywał na terenie skweru przy ulicy Mikołowskiej w Gliwicach. Sierżant, wybierając dogodny moment, szybko obezwładnił podejrzanego i odebrał mu „broń". Była to tylko atrapa pistoletu. 

Patrol, który przyjechał na miejsce, przejął zatrzymanego i przetransportował go do policyjnego aresztu. 55-letni mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa gróźb karalnych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3