Groźby w windach na Osiedlu Tysiąclecia! SM Piast wyznaczyła nagrodę!

Image001

Redakcja

15 czerwca, 2023

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" wyznaczyła nagrodę finansową za wskazanie sprawcy lub sprawców napisów, które pojawiły się w windach w blokach przy ul. Piastów w Katowicach. "Zabije tu w bloku dziecko" - brzmiał jeden z napisów.

Sprawa została nagłośniona w ubiegłym tygodniu, kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia opublikowane przez zaniepokojonych mieszkańców Osiedla Tysiąclecia w Katowicach. W windach m.in. w blokach przy Piastów 3 i 10 pojawiły się napisy sugerujące, że ktoś zamierza zamordować dzieci. 

- Zabiję w tej klatce dziecko- / - Zabiję tu w bloku dziecko - / - Usłyszycie o mnie za kilka dni - można było przeczytać w windach na Osiedlu Tysiąclecia. Sprawą zajęła się już policja.

W znalezieniu sprawcy lub sprawców chce pomóc Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" - administrator budynków, w których pojawiły się napisy. Jej zarząd wyznaczył nagrodę w wysokości 11 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę lub sprawców.

- Wszelkie informacje proszę przekazywać bezpośrednio do Komisariatu nr 7 Policji lub telefonicznie pod numer 47 851 39 00 - informuje SM Piast.

fot. SM Piast

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3