66-latka z Sosnowca "zażartowała", że w bagażu ma granat. Nie poleciała na wakacje

Grenade g75ee0438b 640

Redakcja

15 czerwca, 2023

66-letnia kobieta z Sosnowca uznała, że lotnisko to dobre miejsce na "żarty".  W trakcie odprawy biletowo – bagażowej oświadczyła, iż w bagażu rejestrowanym ma... granat. 

66-latka zamierzała polecieć do Tirany w Albanii na wakacje. Na lotnisku w Pyrzowicach,  w trakcie odprawy biletowo – bagażowej oświadczyła, że w bagażu rejestrowanym ma granat.

- Był to kolejny nietrafiony żart, który mundurowi potraktowali bardzo poważnie. Na miejsce udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy niedoszłą pasażerkę wylegitymowali oraz sprawdzili posiadane przez nią bagaże pod kątem ujawnienia przedmiotów niedozwolonych, z wynikiem negatywnym - informuje straż graniczna.

66-latka popełniła wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, za co została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Ponadto kapitan statku powietrznego odmówił podróżnej wstępu na pokład samolotu.

Jej "żart" nie spowodował zagrożenia i nie doprowadził do opóźnienia operacji lotniczych ani utrudnień w odprawie granicznej.

fot. pixabay

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3