Dla górnika z Halemby sztanga waży tyle co piórko

IMG 2642b

Redakcja

23 października, 2023

Jak chwali się Polska Grupa Górnicza, górnik z kopalni Halemba zdobył 2 medale na ostatnich Mistrzostwach Świata federacji GPC na Węgrzech w wyciskaniu sztangi. Na co dzień pracuje na stanowisku obsługi taśmowej.

Medalista mistrzostw to Adam Łaskawski. Pracuje w kopalni Halemba Trenuje od ponad 20 lat, a od 7 lat zajmuje się wyciskaniem sztangi na leżąco. Na swoim koncie wiele tytułów i medali z imprez krajowych oraz międzynarodowych.

Teraz znów godnie reprezentował Polskę i brać górniczą. Jak informuje PGG, na Mistrzostwach Świata zdobył złoto za pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 140 kg i złoty medal w kategorii open, który zdobył jako najlepszy zawodnik senior. Podniósł 255 kilogramów.

W kopalni jego siła przydaje się w codziennej pracy, ale koledzy pilnują tego, żeby nie złapał żadnej kontuzji. - Jestem bardzo związany z kopalnią. Chciałbym dopracować do emerytury. Mogę bardzo liczyć na wsparcie kolegów z pracy. Dzięki wsparciu kopalni i Polskiej Grupy Górniczej mogę także rozwijać swoją pasję i zdobywać medale - mówi górnik cytowany przez PGG.

Jego marzeniem jest wyjechać w przyszłym roku do Stanów Zjednoczonych na zawody Mr. Olimpia, z których zasłynął Arnold Schwarzenegger.

fot. PGG

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3