Goczałkowice-Zdrój: z maczetą w dłoni gonił po lesie za przypadkowymi osobami

54 680139 g

Redakcja

30 października, 2021

Mężczyzna, który biegał po lesie z maczetą za przypadkowymi osobami stanie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu areszt, ograniczenie wolności, albo grzywna.

Pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że w lesie w Goczałkowicach-Zdroju biega agresywny mężczyzna z maczetą za spacerującymi ludźmi.

Na miejsce udały się dwa patrole, które szybko namierzyły silnie pobudzonego 32-latka, bez niebezpiecznych przedmiotów za to mocno nietrzeźwego.

Mężczyzna ponadto był nerwowy i awanturniczy. Interweniujący policjanci zdecydowali się na sprawdzenie terenu razem ze świadkiem całego zdarzenia, jednak bezskutecznie.

Już następnego dnia maczeta została odnaleziona, a sprawa została przekazana mundurowym z Wydziału Wykroczeń, którzy przesłuchali świadków, zebrali dowody, a kilka dni temu skierowali do sądu wniosek o ukaranie wobec mężczyzny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie maczety z zamiarem jej użycia w celu popełnienia przestępstwa jest zagrożone karą: aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny nie niższej niż 3 000 złotych. O konsekwencjach wobec 32-latka zdecyduje sąd.

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3