Gliwice gospodarzem Mistrzostw Polski Dronów Wyścigowych

Mistrzostwa Polski Dronów

Redakcja

22 listopada, 2022

Mistrzostwa Polski Dronów Wyścigowych FPV 2022 organizowane przez World Drone Pilots Organization odbędą się w piątek, 25 listopada, w Hali Arena Gliwice przy ul. Akademickiej 50. Impreza będzie towarzyszyła Śląskim Dniom Lotnictwa 2022, których organizatorem jest Śląski Klaster Lotniczy.

Podczas mistrzostw najlepsi zawodnicy z kraju zmierzą się w konkurencjach polegających na jak najszybszym pokonaniu dronem wyznaczonej trasy. Każdy z operatorów zostanie wyposażony w kontroler do sterowania sprzętem oraz specjalne gogle pokazujące obraz z zamieszczonej na nim kamery.

Emocjonującym wyścigom towarzyszyć będą komentarze duetu profesjonalnych spikerów, którzy wprowadzą widzów w tajniki lotów, objaśnią zasady rywalizacji oraz zaprezentują sylwetki poszczególnych zawodników.

Wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Gliwic. Partnerami imprezy są: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Śląski Klaster Lotniczy, Aeroklub Polski, Team Failsafe oraz portale: drones24.info, dron.edu.pl i dronpol.com.

Gliwice nie pierwszy raz wcielą się w rolę gospodarza wyścigów dronów. Pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski 2022 odbyły się w mieście. 5 czerwca na terenie dawnej Cechowni, na specjalnie zbudowanym torze wyścigowym rywalizowało ze sobą 23 zawodników z całego kraju. Jak twierdzą sami organizatorzy – było to pierwsze tego typu wydarzenie na skalę Polski, która – jak dodają – jest jednym z liderów popularyzacji technologii dronowych oraz ich komercyjnego użytku. Możemy pochwalić się też kilkoma doskonałymi zawodnikami, którzy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.

powiązane artykuły:

Fot Wojciech Mateusiak 16 of 25 1024x684
Lokalne 30 sierpnia, 2019

W najbliższych miesiącach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) testowane będą rozw

Cieszyn
Lokalne 25 grudnia, 2019

Do tej pory Cieszyn witał Nowy Rok tradycyjnym pokazem sztucznych ogni. Biorąc jednak pod uwagę szko

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3