Fundacja Arka zbiera książki, by pozyskać pieniądze dla dzieci

Content ksiazka bb 3 m 1

Redakcja

23 kwietnia 2021

Tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji „Książka wspiera bohatera” zainicjowała w piątek bielska fundacja ekologiczna Arka. Jej prezes Wojciech Owczarz podał, że ruszyła zbiórka książek. Dochód z nich wesprze podopiecznych z domów dziecka.

Nasza akcja jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. Inicjatywa łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im "drugie życie", a za zebrane środki fundujemy bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych

powiedział Wojciech Owczarz.

Jak podkreślił, dotychczas dzięki akcji nabywców znalazło kilkanaście tysięcy książek. Z zebranych pieniędzy udało się pomóc ponad 4,2 tysiącom najmłodszych.

Wojciech Owczarz poinformował, że książki od piątku można przynosić do punktu informacyjnego w bielskiej galerii handlowej Sfera, a także siedziby fundacji przy ul. Kosmicznej 15b w Bielsku-Białej. W związku z pandemią Covid-19 książki muszą przejść „kwarantannę”.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwszy w tym roku kiermasz. Będzie możliwy dopiero po poluzowaniu obostrzeń związanych z Covid-19. Owczarz wyraził nadzieję, iż stanie się to jeszcze w maju. Książki będzie można kupić w symbolicznych, niskich cenach.

W piątek, 23 kwietnia, przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony przez UNESCO w 1995 r. To święto ma promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3