Finał Męskiego Grania w Żywcu. Jacy artyści wystąpili pierwszego dnia?

DSC 3381

Redakcja

27 sierpnia, 2022

Męskie Granie to jedna z najwiekszych tras koncertowych w Polsce, która gromadzi tłumy fanów muzyki. Koronacją trasy jest dwudniowy finał w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu. Na dwóch scenach wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki, wszystkich pokoleń.

Męskie Granie, po koncertach w siedmiu miastach zawitało do Żywca, gdzie można by powiedzieć - wszystko się zaczęło. W ramach finału tegorocznej trasy koncertowej na festiwalowiczów czekał ogrom niespodzianek. W piątek, pierwszego dnia finału na scenie pojawili się m.in. Brodka, Coals, Tymek, PRO8L3M wraz z Majką Jeżowską oraz Wanda i Banda, Mioush w wyjątkowym projekcie z zespołem Śląsk i polskimi gwiazdami oraz Fisz Emade Tworzywo. 

Brodka rozpoczynając koncert zaznaczyła, że jest niesamowicie szczęśliwa grając na Męskim Graniu właśnie w Żywcu, bo w tym miasteczku właśnie się urodziła. Jej fani mogli usłyszeć największe hity wokalistki z ostatnich lat, m.in. "W pięciu smakach", które wybrzmiało w całym terenie amfiteatru. 

Koncerty odbywały się "na zakładkę" na Głównej Scenie oraz Scenie Ż, więc nikt nie musiał się martwić, że jakiś z nich przegapi czy nie zdąży. Na Scenie Ż zachwyciło Coals, młoda grupa, którą zachwycili się już festiwalowicze podczas Fest Festivalu w Parku Śląskim. Na scenie Ż wystąpił także Fisz Emade Tworzywo, jeden ze stałych bywalców tras Męskiego Grania. Jeśli natomiast mówimy o młodych gwiazdach to z pewnością był to projekt Tymek/Urbański, który porwał swoimi największymi hitami cały amfiteatr.

Największymi zaskoczeniami były jednak dwa koncerty na głównej scenie. PRO8L3M wystąpił na niej razem z gośćmi z albumu Art Brut 1 i 2. Mogliśmy usłyszeć najlepsze utwory lat 80. i 90. zmiksowane z nowoczesnym rapem. Razem z Oskarem wystąpili goście płyty, m.in. Wanda i Banda oraz Majką Jeżowska. 

Miuosh natomiast zabrał fanów w podróż pełną niespodzianek, ponieważ przedstawiał swój najnowszy projekt nagrany z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Raperowi na scenie towarzyszyła nie tylko orkiestra Zespołu Śląsk i ich najlepsi soliści, ale także gwiazdy polskiej muzyki, które zaprosił do współpracy. Zaśpiewali m.in. Igor Herbut, Marcelina, Julia Pietrucha czy Bela Komoszyńska. 

Dziś ostatni dzień koncertów Męskiego Grania w Żywcu. Koncert finałowy z udziałem m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Korteza, Kwiatu Jabłoni będzie można oglądać także online. Całość będzie transmitowana na kanałach internetowych Męskiego Grania. 

DSC 3818 01

powiązane artykuły:

DSC 3455
28 sierpnia, 2022

Za nami finałowy koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. W Żywieckim amfiteatrze podczas ponad 20

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3