Finał Męskiego Grania w Żywcu. Tak się bawiliście!

DSC 3455

Redakcja

28 sierpnia, 2022

Za nami finałowy koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. W Żywieckim amfiteatrze podczas ponad 20 koncertów bawiło się kilkanaście tysięcy ludzi. Znajdujecie siebie na zdjęciach?

W trakcie Żywieckiego finału kilkunastotysięczna publiczność mogła posłuchać ponad 20 koncertów na dwóch scenach. Do tego finałowy koncert był transpirowany online i zgromadził przed ekranami wszystkich fanów, którzy z różnych względów nie mogli przyjechać, lub... nie zdążyli kupić biletów, które wyprzedały się na finał w całości. 

W finale trasy nie zabrakło wyjątkowych projektów specjalnych, jak choćby występu Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza, Kortez Projekt Specjalny czy Tribute to Krzysztof Krawczyk: Urbański Orkiestra i Goście. Dla publiczności zagrała także Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: Bedoes, Kwiat Jabłoni i Zalewski, która po raz ostatni wykonała na żywo tegoroczny hymn Męskiego Grania – "Jest tylko teraz".

Męskie Granie odwiedziło w tym roku aż osiem miast, w których zagrało ponad 80 wykonawców, którzy w sumie zagrali aż 180 koncertów. Nie zabrakło przedstawicieli każdego pokolenia w muzyce, a ze sceny wybrzmiały wszystkie gatunki, również te łączone, jak w projekcie Miuosha z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. 

DSC 3611

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3