Finał Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się w Dąbrowie Górniczej

Bam2022 foto 2

Redakcja

26 września, 2022

W Dąbrowie Górniczej ponownie zagości jeden z największych w Polsce maratonów MTB. 1 października uczestnicy wyruszą do rywalizacji aż na czterech dystansach, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

– Wracamy w miejsce doskonale nam znane. Lokalizacja, która już niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyła uczestników Bike Atelier MTB Maratonów. Dąbrowa Górnicza od początku istnienia tej serii ma swoje stałe miejsce w kalendarzu, dzięki czemu można było poznać różne części miasta, a przede wszystkim udowadniamy, że jest to doskonała miejscówka dla tej formy rekreacji i sportu – wyjaśniają organizatorzy wyścigu.

Tym razem start i metę zlokalizowano na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Niemal przy samym molo będzie można obserwować finisze najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce.

Wystartować może każdy. Organizatorzy przygotowali trasy o różnych stopniach trudności. Najdłuższa z nich – PRO, przeznaczona jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

Nie trzeba od razu wybierać długiej trasy, można sprawdzić się ok. 20 kilometrach trasy MINI. Ona jest również przygotowana z myślą o dzieciach, które jadą z opiekunami w ramach dystansu FAMILY, więc to idealna propozycja na początek przygody ze ściganiem.

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej przygotowano specjalną klasyfikację. Wystarczy zadbać o odpowiednie przypisanie miejscowości w trakcie rejestracji, aby zostać w niej ujętym (będzie to osobna klasyfikacja na każdym z dystansów).

Po zakończeniu jedenastego w tym roku maratonu zawodnicy przeniosą się do Nemo Świat Rozrywki gdzie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca sezon 2022, jak i Puchar Polski. Nie zabraknie statuetek, medali, nagród i jak zawsze doskonałej atmosfery.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W trakcie wydarzenia zaplanowano również osobne wyścigi dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

– Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in. na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie – zachęcają organizatorzy.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3