Fałszywy policjant z Rudy Śląskiej aresztowany

Policja Śląska

Katarzyna Kulyk

9 marca, 2023

Funkcjonariusze policji z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Tarnowskich Górach namierzyli 21-latka, który oszukał mieszkańca Kalet, podając się za policjanta. Podejrzany został tymczasowo aresztowany, a sprawą wciąż zajmują się śledczy, by dotrzeć do wspólników zatrzymanego mężczyzny.

Dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego tarnogórskiej komendy i Komisariatu Policji z Kalet namierzono i zatrzymano nieuczciwego „kuriera”, który pod koniec lutego bieżącego roku oszukał starszego mężczyznę.

Starszy mieszkaniec Kalet poruszony opowiedzianą mu historią, przekazał sporą ilość gotówki przestępcy, myśląc, że wesprze tym gestem działania policjantów, jednak po odebraniu gotówki 21-letni mężczyzna zniknął bez śladu.

- Analizując całą sprawę, kryminalni namierzyli nieuczciwego „kuriera”, który odebrał od seniora blisko 40 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie 21-latek z Rudy Śląskiej trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut oszustwa. - informuje policja

Sprawca został tymczasowo zatrzymany, natomiast sprawa jest wciąż wyjaśniana, poszukiwane są także osoby zamieszane w przestępstwo.

powiązane artykuły:

49 747370
Lokalne 4 marca, 2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kat

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3