Fałszywy policjant próbował wyłudzić grubą kasę

49 747370

Redakcja

4 marca, 2023

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i NGW OPP w Katowicach zatrzymali 19-latka, który próbował wyłudzić 850 tysięcy złotych. Czujność w tym przypadku zachowali pracownicy banku.

19-letni mieszkaniec Łodzi podając się za funkcjonariusza CBŚP, wprowadził w błąd 84-letnia kobietę i jej 59-letniego syna. Poinformował ich, że pieniądze w banku są zagrożone. Stwierdził, że osoby w nim pracujące są przestępcami. 

Wmówił swoim ofiarom, że jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie pieniędzy policjantom. W ten sposób oszust chciał wyłudzić 850 tysięcy zł.

Na szczęście pracownicy banku zachowali czujność i zgłosili sprawę policji. Kiedy 19-latek na ulicy podbiegł do 59-latka i próbował odebrać specjalnie przygotowaną walizkę, został zatrzymany.

Przedstawiono mu zarzuty podszywania się pod funkcjonariusza Policji, a także oszustwa w celu uzyskania korzyści majątkowej znacznej wartości. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3