Egzaminatorzy strajkują w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego

Csm wordkato 01 ad74ec341d

Redakcja

9 sierpnia, 2022

Odwołane egzaminy teoretyczne i praktyczne w ośrodkach WORD w województwie śląskim. To skutek wznowienia strajku przez egzaminatorów.

Pierwszy protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego przeprowadzono na początku lipca. Ministerstwo Infrastruktury obiecało im spełnienie żądań, ale do dzisiaj nic nie zmieniło się w tej sprawie. Dlatego egzaminatorzy WORD-ów z całej Polski wznowili strajk. Dołączyli do nich również pracownicy z województwa śląskiego.

W miniony poniedziałek WORD Katowice poinformował o częściowym odwołaniu egzaminów teoretycznych i praktycznych. Powodem była absencja egzaminatorów, którzy masowo biorą urlopy lub otrzymują zwolnienia lekarskie. We wtorek do protestu dołączył WORD Bielsko-Biała.

- W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną egzaminatorów kandydatów na kierowców i kierowców WORD w Bielsku-Białej wstrzymuje przeprowadzanie części praktycznych egzaminów państwowych na prawo jazdy w dniu 9 sierpnia 2022 roku. Informujemy, że egzaminy teoretyczne odbywać się będą zgodnie z planem - informuje bielski ośrodek.

Egzaminatorzy strajkują także w Częstochowie, Rybniku oraz Dąbrowie Górniczej. Żądają wyższych płac i podwyżki opłaty za egzamin do 270 złotych. W tej chwili egzaminator WORD zarabia pomiędzy 3 do 5 tysięcy złotych. Domagają się podwyżek w wysokości co najmniej tysiąca złotych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3