E-hulajnogi wjeżdżają do Tarnowskich Gór. Wiemy, w których częściach miasta będzie można z nich korzystać

e-hulajnogi w Tarnowskich Górach

Redakcja

15 marca, 2023

16 marca w Tarnowskich Górach pojawi się 200 e-hulajnóg firmy TIER. Będzie moża nimi jeździć tylko po wyznaczoych obszarach. Sprawdzamy, gdzie w Tarnowskich Górach można będzie korzystać z e-hulajnóg. 

Jak koszystać z e-hulajnóg?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Następnie znaleźć e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokować ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę wystarczy znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuścić podpórkę, otworzyć aplikację TIER i dotknąć przycisku „Zakończ przejazd”. Zasięg hulajnogi to ok. 30 – 40 kilometrów na jednym naładowaniu baterii. Naładowana bateria wystarczy na ok. 15 przejazdów po 10 minut. Oczywiście są to dane orientacyjne, uzależnione od prędkości jazdy, podłoża i warunków użytkowania hulajnogi. Każda hulajnoga posiada wymienną baterię. Każdy użytkownik ma podgląd w aplikacji jak wygląda strefa oraz dostępność hulajnóg. Jeśli hulajnoga wyjedzie poza strefę, zacznie ona stopniowo zwalniać aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Aplikacja nie pozwoli na zakończenie przejazdu do momentu, aż użytkownik nie wróci do strefy.

Hulajnogi elektryczne - jaki koszt?

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 69 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,00 zł. W aplikacji na wszystkich użytkowników czeka miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań za 17,99 zł. 

Gdzie można korzystać z e-hulajnóg w Tarnowskich Górach?

Hulajnogi będą jeździły głównie po centrum miasta – tylko po zaznaczonych na mapie obszarach. Wyłączone są na razie z nich dzielnice takie jak Repty Śląskie, Bobrowniki Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Opatowice, Sowice. Hulajnogę można zostawić w obszarze strefy widocznej na mapce poniżej.


powiązane artykuły:

Zdm
Wiadomości 5 lipca, 2022

Wielu użytkowników dróg zapomina, że rowerem lub hulajnogą (nawet elektryczną) nie można poruszać si

Lokalne 28 września, 2022

Jastrzębscy policjanci wylegitymowali już kilkoro użytkowników hulajnóg elektrycznych, którzy nie po

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.8µg/m3 PM2.5: 29.6µg/m3