DziewięćSił Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Wisła zaprasza na koncert pod magicznym drzewem

Festiwal Dziewięć Sił w Wiśle

Redakcja

22 maja, 2023

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

- To drzewo to ponad stuletnia czereśnia, rosnąca samotnie na Cieńkowie Niżnim, w miejscu, z którego rozpościera się fantastyczna panorama na Beskidy. Znajduje się na popularnym rodzinnym szlaku, którym chętnie spacerują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wisły. To miejsce zachwyca swą atmosferą. Każdy odwiedzający Cieńków nie wyobraża sobie przejść obojętnie obok tego drzewa. Co więcej – ponoć każda para, która pocałuje się pod wspomnianym drzewem, zapewni sobie dozgonną wzajemną miłość – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim magistracie

Już 27 maja pod tym właśnie drzewem odbędzie się koncert w ramach imprezy DziewięćSił – Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Od godziny 17:30 na plenerowej scenie zagra góralska kapela Beskidzcy Zbóje, następnie młody i zdolny artysta z Wisły Patryk Demkowski, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół VOŁOSI. Na zakończenie, już po zmroku, świetlne show zaprezentuje grupa Nam Tara.

- Tego dnia od godziny 17:00 kolej linowa Cieńków będzie dostępna bezpłatnie, dlatego najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu przy dolnej stacji i wjechać krzesełkiem na górę. Wyciąg będzie czynny do 22:30, więc każdy zainteresowany zdąży zjechać po koncercie – zachęca Tadeusz Papierzyński.

Na górze dostępna będzie kuchnia regionalna – będzie można skosztować m.in. tradycyjnych placków z blachy czy wiślańskiej żebroczki.

- Przygotowaliśmy leżaki, pufy, ławeczki, ale warto zabrać z sobą także kocyk, by wygodnie rozłożyć się na trawie i wsłuchać w dźwięki artystów bądź po prostu podziwiać panoramę z Cieńkowa. Wierzymy, że będzie to niezapomniane wydarzenie – dodaje Tadeusz Papierzyński.

W ramach Festiwalu DziewięćSił kolejnego dnia, w niedzielę, na rynku miasta odbędzie się czwarta edycja Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. To zawody dla dzieci do 13. roku życia, a zarówno start, jak i meta ulokowane zostaną na placu Bogumiła Hoffa.

Festiwal DziewięćSił w Wiśle

powiązane artykuły:

59 TKB Żywiec 2022 Z Pi T Wierchy z Milówki fot Daniel Franek Okiem Fotoreportera
Lokalne 16 maja, 2023

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia przez Wisłę, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświę

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3