Dziewczyny za kierownice w PKM Katowice!

Dziewczyny za kierownice w PKM Katowice fot 1

Redakcja

23 maja, 2023

To hasło nowej kampanii rekrutacyjnej, która ma zachęcić kandydatki do pracy w PKM Katowice. Kampania jest kierowana do kobiet, by pokazać, że praca kierowcy jest również zajęciem dla Pań. Oczywiście panowie również mogą się zgłaszać – PKM czeka na wszystkich chętnych!

Dzięki kampanii PKM chce obalić mit, że prowadzenie autobusu wymaga dużo siły, pojazdy są przestarzałe i niewygodne, a oprócz prowadzenia autobusu trzeba jeszcze zmieniać ciężkie koła, czyścić, tankować, poza tym trzeba pracować w weekendy i święta. To tylko mity, które funkcjonują na temat pracy kierowcy autobusu. Autobusowa rzeczywistość XXI wieku wygląda zupełnie inaczej. Coraz częściej za kierownicami tak dużych pojazdów można także ujrzeć… panie.

Kobiety w PKM Katowice

Obecnie w PKM Katowice pracuje 29 kobiet, które prowadzą autobusy. Wśród nich są panie zarówno starsze, jak i młodsze, oraz takie, które zmieniły dotychczasową ścieżkę kariery. Kilka pań, prawo jazdy kat. D zrobiło, będąc już po 40. urodzinach. Wiele pań ma wyższe wykształcenie. Jedna z pań dzięki pracy w PKM Katowice mogła ułożyć sobie życie na nowo po rozwodzie. Inna z powodzeniem łączy pracę w PKM-ie z wychowywaniem kilkorga dzieci. Jest także małżeństwo, które na zmianę jeździ wspólny autobusem, aby móc połączyć pracę z opieką nad dziećmi. Jak widać, panie pracujące w PKM Katowice mają bardzo różne historie, ale łączy je to, że znalazły stabilną pracę, którą z powodzeniem łączą z życiem prywatnym.

praca dla kobiet w PKM Katowice

Jak można zostać kierowcą autobusu?

Podstawową cechą, która jest wymagana od kierowcy, to posiadanie prawa jazdy kat. B i chęci do prowadzenia większych pojazdów. PKM Katowice pomaga zorganizować kurs na prawo jazdy kat. D, który jest współfinansowany. Natomiast jeśli ktoś już takie prawo jazdy posiada, wtedy organizowany jest przyspieszony kurs kwalifikacji zawodowej, który również jest częściowo finansowany przez przewoźnika. Co ważne, zdobyte uprawnienia są przyznawane na całe życie, nie tylko na czas pracy w PKM-ie.

Dziewczynyzakierownice.pl

Ważnym miejscem kampanii jest specjalnie stworzona strona internetowa – dziewczynyzakierownice.pl. Znajdują się na niej szczegółowe informacje, a także odpowiedzi na wiele pytań, które mogą nurtować zainteresowane panie. Przez stronę można nawet wysłać CV… bez posiadania gotowego dokumentu! Strona jest wyposażona w specjalny generator CV, gdzie w odpowiednich polach wpisujemy wymagane podstawowe informacje. Po kliknięciu przycisku wyślij aplikacja trafia prosto do działu kadr PKM Katowice, który już następnego dnia zaczyna analizować zgłoszenie. Kolejnym krokiem jest kontakt telefoniczny i umówienie na rozmowę z kandydatem.powiązane artykuły:

PKM Katowice
Wiadomości 24 listopada, 2022

PKM Katowice ogłosił przetarg na dostawę ośmiu autobusów zasilanych gazem i wyposażonych w rozwią

Wojskowe autobusy w katowickim PKM fot 3
Lokalne 1 listopada, 2022

Wybrane autobusy PKM Katowice zostały oklejone grafikami, a w środku pojawiły się plakaty informacyj

Pan Sebastian kierowca PKM Katowice kilka tygodni temu udzielil pomocy 1 5 rocznej dziewczynce Fot KAW
Lokalne 21 października, 2022

Pan Sebastian miesiąc temu uratował życie 1,5-rocznemu dziecku. Z bohaterskim kierowcą PKM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3