DSC00015

Redakcja

4 maja 2022

Instytut Śląska Cieszyńskiego od lat organizuje uroczystości z okazji Dnia Flagi RP w Ustroniu. W poniedziałek, 2 maja podczas patriotycznego spaceru członkowie Instytutu rozdawali po raz kolejny mieszkańcom Ustronia, Cieszyna i okolic biało-czerwone flagi i kotyliony.

Szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi cieszyły się kotyliony w barwach narodowych, które można było sobie przypiąć do górnej części garderoby.

Akcja uliczna miała na celu promowanie pozytywnych postaw obywatelskich, nowoczesnego patriotyzmu oraz działalności dla dobra wspólnego. Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, który osobiście uczestniczył w spacerze i rozdawał flagi napotkanym mieszkańcom.

            W komentarzu do wydarzenia Christian Jaworski, Prezes Instytutu ocenił

"Zorganizowana przez nas akcja uliczna cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Po raz pierwszy rozdawaliśmy flagi i kotyliony podczas spaceru jeszcze w czasie pandemii, kiedy nie można było organizować większych wydarzeń publicznych. Pomimo zniesienia obostrzeń pozostaliśmy przy tej formule, gdyż daje nam ona możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Flagi RP napotkani mieszkańcy miasta i regonu bardzo chętnie włączyli się w całe przedsięwzięcie i „częstowali się” rozdawanymi flagami. Zorganizowane przez nas wydarzenie miało na celu pokazać, że można świętować w spontaniczny i aktywny sposób, promując jednocześnie zaangażowanie obywatelskie i patriotyzm.”

DSC00044

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3