Dzielnicowi z Zawiercia pomogli ofiarom przestępstwa. Małżeństwo potrzebowało natychmiastowej pomocy

Rozboj na obcokrajowcach w zawierciu

Redakcja

1 marca 2024

Starszy sierżant Krzysztof Siwek i młodszy aspirant Grzegorz Dudek nie pozostali obojętni na ludzką krzywdę. Dzielnicowi z Zawiercia pomogli małżeństwu obcokrajowców, którzy kilka dni wcześniej padli ofiarami przestępstwa. Nie mieli ani pieniędzy, ani jedzenia. Policjanci z własnych środków zakupili niezbędne produkty spożywcze. 

W minionym tygodniu zawierciańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu pary na ulicy Dmowskiego w Zawierciu. 33-letni obcokrajowcy zostali zaatakowani przez kilkuosobową grupę. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. W sprawie wszczęto postępowanie. Jak się okazało, jednym z napastników był koordynator, nadzorujący współpracę pary z jednym z zakładów na terenie miasta. Małżeństwo musiało zmienić lokal, w którym do tej pory przebywało. 33-latkowie zostali bez środków do życia.

Małżeństwo potrzebowało natychmiastowej pomocy. Ich ciężką sytuacją zainteresowali się zawierciańscy dzielnicowi. Choć mieli dach nad głową, nie mieli ani jedzenia, ani pieniędzy, by je kupić.

Starszy sierżant Krzysztof Siwek i młodszy aspirant Grzegorz Dudek nie pozostali obojętni na potrzebę innych. 

Z własnych środków kupili produkty spożywcze, aby zapewnić 33-latkom posiłki na najbliższe dni. Starszy sierżant Siwek nawiązał także kontakt z jednym z proboszczów parafii na terenie miasta, dzięki czemu para ma zapewnioną żywność. Przygotował też wydruk w języku małżonków, z najważniejszymi informacjami – telefonem na Policję i do dzielnicowego, a także adresem, pod którym otrzymają ustaloną przez policjanta pomoc - relacjonuje policja. 

W trakcie podjętych czynności policjanci kryminalni ustalili pozostałych napastników. Jak się okazało, parę zaatakowało trzech mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy zostali zatrzymani. Sprawą zajmują się zawierciańscy kryminalni.

65 801860

powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 30 stycznia 2024

Dwóch mieszkańców Raciborza podejrzanych jest o napad na obywatelach Indii. Do zdarzenia doszło n

55 771119 1
Lokalne 7 sierpnia 2023

Pobili dwóch mężczyzn dla 150 złotych. Teraz napastnikom z Raciborza i Rybnika grozi długa odsiad

64 757012
Lokalne 8 maja 2023

19-latek i jego 22-letni kolega mają teraz olbrzymie problemu. Chwilę co weszli w świat dorosłych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3