Działkowcy z Rudy Śląskiej ujęli seryjnego złodzieja, gdy buszował po ich ogródku

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Redakcja

5 stycznia, 2023

Dwaj działkowcy z Rudy Śląskiej ujęli złodzieja, gdy buszował po ich ogródku. Policja odzyskała już większość ze skradzionych łupów. Zatrzymanemu postawiono 22 zarzuty.

Sprawca włamań został ujęty przez dwóch mężczyzn, gdy buszował na działce jednego z nich. Powiadomieni policjanci zatrzymali 27-letniego włamywacza w policyjnym areszcie. 

Sprawcą zajęli się kryminalni z komisariatu w Rudzie, którzy prowadzili czynności w sprawie szeregu włamań, do których doszło ostatnio na terenie ogródków działkowych w Orzegowie. 

-Włamywacz działał pod osłoną nocy, głównie okradając altanki z elektronarzędzi i sprzętu audio. Sposób działania sprawcy i ślady pozostawione wcześniej na miejscach zdarzeń, potwierdziły, że był za nie odpowiedzialny zatrzymany 27-latek. Policjanci zabezpieczyli sprzęty i narzędzia, które kradł rudzianin - podała KMP w Rudzie Śląskiej. 

Praca śledczych pozwoliła na przedstawienie mu 22 zarzutów włamań do działkowych altan. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia, a o jego losie zadecyduje wkrótce prokurator i sąd.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

powiązane artykuły:

60 728841
Lokalne 15 października, 2022

38-latek ze Świętochłowic w ciagu jednego dnia usłyszał 12 zarzutów. Łupem złodzieja padły m.in. tel

36 723384
Lokalne 10 września, 2022

Policjanci z będzińskiej patrolówki zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z a

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.1µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3