Dickery w Katowicach, czyli gofry w kształcie penisa i waginy. "To tylko gofry"

IMG 20230105 122241
Kastelik

Szymon Kastelik

5 stycznia 2023

W Katowicach otworzył się nowy lokal. Dickery oferuje gofry w kształcie penisa i waginy! A wszystko w polewie z belgijskiej czekolady. - Mówił o nas Bosak. Mówili o nas w Sejmie. Dalej uważam, że sprzedajemy tylko gofry. Normalizujemy pewne podejście do życia. Nie seksualizujemy niczego - stwierdza Krystian Krzak, pomysłodawca i założyciel Dickery. 

W kwietniu 2022 roku cukiernia Dickery otworzyła się we Wrocławiu. W kolejnych miesiącach pojawiła się również w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. Klienci mogą zamówić dwa rodzaje gofrów: Hero i Shero. Czym się różnią? Kształtem. Hero przypomina wyglądem penisa, a Shero waginę. Każdy "przysmak" można zakupić w różnych wariantach smakowych.

- DICKERY, czyli "nie-do-końca" społecznie akceptowalne gofry - czytamy w opisie cukierni. - Nasze gofry mają kształt damskich i męskich części ciała. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie okazało się, że to kształt polskiego TAB - dodają właściciele lokali. 

Już sama nazwa nawiązuje do wulgarnego określenia penisa po angielsku. Dlatego nic dziwnego, że Dickery zdenerwowały prawicowych polityków. - Smutno, że najgorszy ściek świata zachodniego wlał się już do Polski, niszczy serca, umysły i ciała dzieci i młodzieży. Z drugiej strony to pokazuje, że weszliśmy w decydujący etap walki, „Bitwy o Polskę" - pisał Krzysztof Bosak z Konfederacji przy okazji otwarcia jednego z lokali.

5 stycznia Dickery zawitał oficjalnie do Katowic. Lokal otwarto przy ul. Staromiejskiej. Na pomysł tej nietypowej cukierni wpadła polsko-ukraińska para, która razem ze znajomymi otwiera w kolejnych miastach swoje lokale. 

- Trochę inspiracja, trochę odwaga. Zacięcie do robienia rzeczy niekonwencjonalnych - mówi Krystian Krzak, pomysłodawca i założyciel Dickery. 

Skąd wziął się pomysł akurat na gofry w kształcie ludzkich genitaliów? - Z jednej z naszych podróży do Lizbony, gdzie zobaczyliśmy, że coś takiego istnieje - komentuje pomysłodawca Dickery. Dodaje, że na początku rozmawiali tylko w gronie przyjaciół o tym projekcie. Na początku obawiali się, że to w Polsce nie wyjdzie, ale w końcu uznali, że to oni muszą to zrobić. - Bo jesteśmy odważni, i jeżeli nie my, to nikt tego nie zrobi - stwierdza Krystian Krzak.

Pomysłodawca podkreśla również, że to tylko dobrej jakości gofry w belgijskiej czekoladzie. Kupują je tylko chętni i ciekawi pomysłu klienci.


IMG 20230105 124453

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3