Dwóch Gruzinów zatrzymanych za włamania do mieszkań. Wynosili gotówkę i biżuterię

46 805158

Redakcja

25 marca 2024

Policja zatrzymała dwóch obcokrajowców dokonujących kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań na terenie różnych miast Polski. Mężczyźni kradli pieniądze w różnych walutach oraz biżuterię, powodując straty w wysokości blisko 100 tys. złotych. 

Kryminalni z Jaworzna prowadzili wnikliwe ustalenia w sprawie włamania do mieszkania na terenie Jaworzna, które miało miejsce 16 lutego bieżącego roku. Łupem włamywaczy była gotówka w różnych walutach, zegarki i biżuteria o łącznej wartości strat blisko 22 tysięcy złotych. 

Na podstawie czynności operacyjnych policjanci wytypowali pojazd, którym przemieszczali się sprawcy. W ustaleniach na temat miejsca przebywania sprawców, w ramach współpracy pomiędzy jednostkami policjanci uzyskali wsparcie od Komendanta i dzielnicowego komisariatu Policji w Józefowie. Następnie po uzyskaniu tych danych zrealizowali zasadzkę na terenie Warszawy, podczas której zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 38 i 42-lat, podejrzanych o dokonanie włamań. 

W trakcie przeszukania ich tymczasowego miejsca zamieszkania mundurowi ujawnili złotą biżuterię i pieniądze, jak również narzędzia służące do popełniania przestępstw - relacjonuje policja. 

Zanim podejrzani zostali namierzeni i zatrzymani, dokonali jeszcze kilku takich przestępstw w przeciągu dwóch miesięcy na terenie innych miast Polski, gdzie straty wyniosły blisko 100 tysięcy złotych. Za każdym razem łupem była gotówka i biżuteria. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży z włamaniem, których dokonywali na terenie różnych miast Polski.

Śledczy i prokurator rejonowy w Jaworznie złożyli w sądzie wniosek o zastosowanie wobec dwóch włamywaczy najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3-miesiace spędzą w areszcie. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


46 805159

powiązane artykuły:

Police 4261161 1920
Lokalne 30 stycznia 2024

Kevin sam w Domu w wersji katowickiej? Może nie jeden do jednego, ale w tym przypadku włamywacz u

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 9 grudnia 2023

Włamał się w nocy do mieszkania i groził lokatorowi, żeby ukraść elektronicznego papierosa. Za ta

205 226941
Lokalne 13 lutego 2024

Włamywacz roku. Podczas akcji zgubił swój plecak z osobistymi rzeczami. Dzięki temu policjanci go

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3