Bytomski radny zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Zdecydowana reakcja lidera PO w Bytomiu

Bytomkoradni
Kastelik

Szymon Kastelik

25 marca 2024

Jeden z radnych klubu Stowarzyszenie Budujmy Bytom, który w tegorocznych wyborach jest kandydatem do rady z listy Koalicji Obywatelskiej, miał zrezygnować ze startu w wyborach. Poinformował o tym Michał Staniszewski, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bytomiu

Jak przekazał lider PO w Bytomiu, a zarazem przewodniczący Rady Miejskiej, powodem takiej decyzji było prowadzenie przez radnego samochodu pod wpływem alkoholu.

- W nocy z 22 na 23 marca jeden z radnych Rady Miejskiej w Bytomiu z klubu SBB, który ubiega się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych, został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - poinformował Michał Staniszewski.

Według przewodniczącego PO w Bytomiu, zachowanie radnego i kandydata było niedopuszczalne. - Oczekiwaliśmy, że w związku z zaistniałą sytuacją, zrezygnuje ze startu w wyborach samorządowych 7 kwietnia. I tak uczynił - dodał Staniszewski, który podkreślił, że radny nie był nigdy członkiem Platformy Obywatelskiej ani klubu Koalicji Obywatelskiej w bytomskiej Radzie Miejskiej.

Radnym, który miał dopuścić się jazdy pod wpływem alkoholu, ma być Marek W. Policję o tym zdarzeniu miał zawiadomić świadek. 

fot. Michał Staniszewski Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3