Dwa ataki na ratowników medycznych w Częstochowie

Handcuff g87570bebe 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

1 października, 2022

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie, akty oskarżenia przeciwko Mariuszowi B. i Dariuszowi B. Oskarżeni9 zaatakowali ratowników medycznych.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11 sierpnia 2022 roku partnerka 42-letniego Mariusza B. wezwała pogotowanie ratunkowe w związku z doznanym przez niego urazem nogi. W trakcie czynności podejmowanych przez załogę karetki, znajdujący się pod wpływem alkoholu Mariusz B. odepchnął ratownika medycznego i uderzył go pięściami w klatkę piersiową. 

Do drugiej podobnej sytuacji doszło 26 sierpnia 2022 roku. Ratownicy medyczni udali się w okolice cmentarza Kule w Częstochowie, aby udzielić pomocy 58-letniemu mężczyźnie z raną ciętą ręki. W czasie udzielania świadczeń medycznych, nietrzeźwy mężczyzna uderzył ratownika medycznego pięścią w twarz.      

- W postępowaniach Mariuszowi B. i Dariuszowi B. przedstawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych w trakcie pełnienia czynności służbowych. Przesłuchani w charakterze podejrzanych sprawcy przyznali się do zarzucanych im przestępstw i zadeklarowali dobrowolne poddanie się karze - informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Mariusz B. był w przeszłości karany za przestępstwo zniszczenia mienia, a Dariusz B. jest osobą nie karaną.  Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3