Drugie życie choinki. W Rudzie Śląskiej czekają na świąteczne drzewka

Co zrobic z choinka po swietach

Redakcja

3 stycznia, 2024

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Rudzie Śląskiej zaprasza do wzięcia udziału w poświątecznej akcji pn. „Świąteczna choinka w parku”. Jej celem jest nadanie drzewkom drugiego życia.

W Rudzie Śląskiej można dać drugie życie choinkom. Miasto zachęca, żeby ich nie wyrzucać.
Każdy, kto posiada choinkę w donicy, z systemem korzeniowym, może ją dostarczyć do 31 stycznia 2024 r. do wskazanych poniżej lokalizacji:

  • Biuro Utrzymania Zieleni MPGM TBS Sp. z o. o. przy ul. Janasa 13a w dzielnicy Ruda (tj. siedziba Rejonu Eksploatacji Budynków nr 1),
  • Rejon Eksploatacji Budynków nr 2 przy ul. Osiedlowej 6 w dzielnicy Wirek, w godzinach pracy spółki (poniedziałek, wtorek, środa w godz. 7:30 - 15:30, czwartek w godz. 7:30 - 17:00, piątek w godz.7:30 - 14:00).

Warto dodać, że stan choinki ocenią pracownicy MPGM i odpowiednio je posadzą na terenach parków i zieleńców w Rudzie Śląskiej. Ponadto każda choinka zostanie oznaczoną specjalną etykietą o treści „choinka przekazana przez Mieszkańca w ramach akcji Świąteczna choinka w parku”.

Kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji choinki:

  • zadbaj o to, aby przez cały okres trzymania choinki w domu, drzewko nie stało w okolicach źródła ciepła (np. grzejnika),
  • regularnie podlewaj drzewko, aby cieszyło świeżymi igłami oraz zapachem,
  • warto również zadbać o nawożenie, uzupełnienie niezbędnych minerałów i witamin, co jest bardzo ważne w prawidłowym rozwoju drzewka.

powiązane artykuły:

Pracownia biologiczno chemiczna
Lokalne 24 listopada, 2023

Nowoczesna pracownia biologiczno-chemiczna „Eko-Laboratorium Kopernika” została otwarta w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3