Druga linia Elki już działa! Od piątku otwarta dla wszystkich

Druga linia Elka od Wesołego Miasteczka do Planetarium 2

Redakcja

7 grudnia, 2023

Stało się! Do Parku Śląskiego powróciła druga linia Elki. Jej trasa przebiega na odcinku Planetarium Śląskie - Wesołe Miasteczko. Ale to nie koniec dobrych informacji. Władze Parku otworzyły już oferty przetargowe dot. trzeciej linii Elki.

Elka w Parku Śląskim to ewenement w skali europejskiej. Młodsze pokolenia mogą nie wiedzieć, że oryginalna Elka miała trzy odcinki. Niestety ale po blisko 40 latach musiały zostać zlikwidowane. Jednym z powodów był zły stan techniczny linii.

Ale w 2013 roku Elka wróciła. Odtworzono odcinek Stadion Śląski - Wesołe Miasteczko. Od 10 lat tysiące osób co roku korzysta z tej formy podziwiania Parku. Jednak to był dopiero początek. Teraz po dekadzie od otworzenia pierwszego odcinka, uruchomiona została druga linia na trasie Planetarium Śląskie - Wesołe Miasteczko.

Już od 8 grudnia można skorzystać z nowej linii. Podobnie jak na pierwszym odcinku, do dyspozycji są otwarte kanapy i zamykane gondole. Podróż w jedną stronę trwa około 15 minut. Drugi odcinek Elki mierzy 1840 metrów. Można podziwiać z góry m.in. Śląski Ogród Zoologicznym nad którym przebiega druga linia. 

W weekend otwarcia Kolej Linowa „Elka” kursować będzie:

8 grudnia (piątek) w godzinach 12:00 – 17:00;

9 grudnia (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00;

10 grudnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00.

Park Śląski przygotował wiele niespodzianek i atrakcji z okazji otwarcia nowej linii. Co dziesiąty pasażer „Elki” otrzyma Złoty Bilet, który uposażania do 10 przejazdów w wyjątkowej cenie 10 zł za każdy przejazd, do wykorzystania do końca 2024 r.

Park Śląski otworzył też oferty, które wpłynęły w procedurze przetargowej na odtworzenie trzeciej linii Elki. Połączy ona Planetarium ze Stadionem, a cała Elka utworzy "trójkąt", podobny do oryginalnego przebiegu kolejki naziemnej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3