Dr Tomasz Słupik kandydatem KO do Sejmu. "Sytuacja tego wymaga:

Tslupikzdjecie

Redakcja

3 września, 2023

Znany politolog z Uniwersytetu Śląskiego, dr Tomasz Słupik, do tej pory komentować polityczną rzeczywistość w Polsce. Teraz sam chce tworzyć politykę. Kandyduje z okręgu katowickiego do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Dr Tomasz Słupik to ceniony i lubiany przez studentów politolog. To też częsty komentator życia politycznego w mediach. Jednak teraz chce wejść do polityki całkowicie. Kandyduje do Sejmu z listy KO.

- Startuję dlatego, że sytuacja tego wymaga. Obserwujemy wojnę polsko-polską, którzy przybiera niepokojący wymiar. Do tego jestem regionalista i chcę reprezentować wszystkie środowiska regionalne, które przez lata włożyły wielki wysiłek w promowanie języka śląskiego i śląska mniejszość etniczną. Chcę wykorzystać swoje doświadczenie naukowe i życie. Jestem mężem, ojcem, działaczem społecznym - komentuje dr Tomasz Słupik.

Jako regionalista chce działać na rzecz Górnego Śląska. Priorytety to oczywiście język, mniejszość, ale też transformacja energetyczna, która czeka województwo śląskie.

- Warto podjąć to ryzyko i położyć na szali swój autorytet. Jeżeli wejdę do Sejmu, będę adwokatem Śląska, śląskości, śląskich problemów, ale chciałbym być też adwokatem środowiska naukowego - dodaje Słupik.

Więcej w poniższym wideo: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3