Przejazdy grupowe w Kolejach Śląskich

DSC 0819

Redakcja

3 września 2023

Koleje Śląskie oferują grupowe przejazdy dla szkół, uczelni, zakładów pracy, biur podróży itd. O czym należy pamiętać i jakie benefity daje ta oferta? 

ZOBACZ WIDEO:

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Grupy zorganizowane przez szkoły, uczelnie, biura podróży, zakłady pracy, parafie, placówki opiekuńcze itp. złożone co najmniej z 10 osób mogą skorzystać z oferty na podstawie „Karty przejazdu grupy”. Na każde 10 osób przypada jedna osoba - opiekun, która może podróżować bezpłatnie.

Przy przejazdach grupowych stosuje się obniżony cennik stosowany przy przejazdach grupowych, a także ulgi ustawowe (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%) w zależności od indywidualnych uprawnień uczestników grupy. Opiekunowie (1 osoba na 10 uczestników grupy) podróżuje bezpłatnie.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie „Karty przejazdu grupy”, dostępnej w punktach odprawy Kolei Śląskich oraz na naszej stronie. W przypadku grupy do 33 osób, formularz należy złożyć co najmniej 2 dni robocze przez datą wyjazdu. Do większych grup prosimy o zachowanie terminu co najmniej 4 dni roboczych. Organizator, na podstawie „Karty przejazdu grupy”, zobowiązany jest do zakupu biletów co najmniej na dwa dni przez datą wyjazdu.

Osoba odpowiedzialna za grupę powinna mieć bilety na przejazd w danej relacji oraz „Kartę przejazdu grupy”. Uczestnicy przejazdu grupowego korzystający z ulgi ustawowej muszą posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające te uprawnienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3