Dorota Konieczny-Simela kandydatką na prezydenta Mysłowic. "Nie widać rozwoju miasta"

Koniecznysimela
Kastelik

Szymon Kastelik

5 marca 2024

Czy w Mysłowicach dojdzie do zmiany? Dorota Konieczny-Simela jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta tego miasta. Może liczyć na poparcie parlamentarzystów oraz wojewody. 

Dorota Konieczny-Simela, radna Sejmiku województwa śląskiego i dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta tego miasta. Jak twierdzi, za rządów Dariusza Wójtowicza nastąpiła stagnacja, a to oznacza współcześnie brak rozwoju.

- Nie zgadzam się z tym jak prezydent Dariusz Wójtowicz rządzi Mysłowicami. Nie zgadzam się z tym, że radykalnie zwiększył zadłużenie miasta. Miasto, które jest w centrum metropolii jest liderem rankingów drogiego miasta - komentuje Konieczny-Simela. To właśnie finanse miasta wskazuje na jeden z głównych problemów Mysłowic. Przypomnijmy, że w radni nie przyjęli ostatecznie zaproponowanego przez prezydenta miasta budżetu na 2024 rok. 

- Podam jeden przykład. Wyliczony budżet na edukację (...) Nikt nie zgodziłby się na taki budżet, bo brakuje w nim ogromnych środków. Na samą edukację ponad 50 procent - dodaje kandydatka KO na prezydenta Mysłowic.

Simela-Konieczny podkreśla, że jej wybór to szansa na dobrą współpracę z rządem oraz możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych, w tym szczególnie z Unii Europejskich, które są potrzebne do transformacji Mysłowic. 

ZOBACZ WIĘCEJ: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.2µg/m3 PM2.5: 27.7µg/m3