Reprezentacja U21 zagra na Stadionie Śląskim

Stadionslaskiu21

Redakcja

5 marca 2024

26 marca reprezentacja Polski do lat 21 w piłce nożnej zagra na Stadionie Śląskim. Rywalem biało-czerwonych będzie Bułgaria, a powodem są eliminacje do mistrzostw Europy.

W marcu młodzieżowa reprezentacja Polski zagra z Bułgarią o udział w Mistrzostwach Europy U21, które odbędą się już za rok na Słowacji. Obecnie Polska jest na 2. miejscu w tabeli. Jeśli wygra wszystkie dwa mecze marcowe (w tym z Bułgarią na Stadionie Śląskim), biało-czerwoni zawalczą z Niemcami o 1. miejsce w grupie i bezpośredni awans na turniej. 

Na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej tego meczu wystąpił m.in. Antoni Piechniczek, legendarny polski trener. – Ostatni mecz, jaki tu rozegrała kadra, to był mecz ze Szwedami, kiedy awansowaliśmy do finałów Mistrzostw Świata w Katarze, także jest to coś znamiennego, że akurat ten ostatni awans miał miejsce właśnie na tym stadionie powiedział Antoni Piechniczek, wskazując na to, iż Stadion Śląski jest szczęśliwy dla Polaków. 

Ten obiekt zarówno ze względu historycznego, ale również obecnie ze względu infrastrukturalnego jest stworzony po to, by gościć, ale i kreować legendy. Dlatego też preferujemy, by na tej świetnej murawie grali zarówno najmłodsi adepci piłki nożnej, jak i profesjonaliści - mówił na konferencji prasowej wicemarszałek Łukasz Czopik. 

Wiceprezes PZPN i szef ŚZPN Henryk Kula zapowiedział, ze stara się o to, aby ostatni mecz eliminacji z Niemcami również odbył się na Stadionie Śląskim. To wpasowuje się w niedawne doniesienia medialne, według których Stadion Śląski mógłby zostać "stadionem narodowym" dla reprezentacji U21 w piłce nożnej. 

Mecz Polska – Bułgaria w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U21 odbędzie się na Stadionie Śląskim 26 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 15.00. Bilety na to wydarzenie kosztują 15-20 zł. 

powiązane artykuły:

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3