Don Pasquale w wersji koncertowej po raz ostatni w tym sezonie w Bytomskim Centrum Kultury

Don

Redakcja

1 czerwca, 2023

W repertuarze Opery Śląskiej ponownie zagości opera buffa Gaetana Donizettiego. 10 czerwca na deskach Bytomskiego Centrum Kultury publiczność będzie miała okazję zobaczyć wersje „Don Pasquale” po raz ostatni w tym sezonie.

Ile czasu potrzebuje utalentowany kompozytor, aby napisać operę? Jednemu wystarczy miesiąc, drugiemu pół roku, a jeszcze innemu nawet rok to za mało! Gaetano Donizetti narzucił sobie olbrzymią dyscyplinę pracy - jego opera "Don Pasquale” powstała niemal w jedenaście dni! Nazywana klejnotem wdzięku i melodyjności odniosła oszałamiający sukces i szybko podbiła świat.

Opera Śląska zaprasza na wersję koncertową historii starego kawalera, który nie chcąc przekazać majątku swojemu siostrzeńcowi – postanawia ożenić się i mieć dzieci. Gwarantujemy, że nasza interpretacja rozbawi Was do łez i przyniesie chwile relaksu i szczerego uśmiechu! Kwietniowa prezentacja „Don Pasquale” dostarczyła dużą dawkę humoru i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Już 10 czerwca zapraszamy do Bytomskiego Centrum Kultury na ponownie spotkanie z bohaterami opery Donizettiego. Wystąpią Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Bilety dostępne po kliknięciu w plakat:

powiązane artykuły:

Don
Lokalne 19 kwietnia, 2023

17 kwietnia zespół Opery Śląskiej zawitał do Teatru Śląskiego, gdzie wystawił znaną na całym świe

Madamazdjecie
Lokalne 12 maja, 2023

"Opera Śląska on tour" gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury, gdzie wystawiła dzieło

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3