"Don Pasquale" Opery Śląskiej na deskach Teatru Śląskiego [WIDEO]

Don

Redakcja

19 kwietnia 2023

17 kwietnia zespół Opery Śląskiej zawitał do Teatru Śląskiego, gdzie wystawił znaną na całym świecie operę buffa, "Don Pasquale" autorstwa Gaetano Donizettiego. Spektakl był nietypowy, ponieważ zespół Opery przygotował jego wersję koncertową. 

To był "debiut" doświadczonego i cenionego Tomasza Tokarczyka w roli dyrygenta i kierownica muzycznego Opery Śląskiej. 

- Już miesiąc pracuję z zespołem Opery Śląskiej. To duże wyróżnienie dla mnie (...) Śląsk zawsze był dla mnie synonimem pracowitości - mówi o swoich pierwszych wrażeniach Tomasz Tokarczyk.

Opera Śląska zaprezentowała wersję koncertową spektaklu na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach. Czym różni się ona od "tradycyjnej opery"?

- Wersja koncertowa różni się tym, że orkiestra jest na scenie. Element sceniczny nie jest tak bardzo rozwinięty jak w przypadku normalnej produkcji. Ale staramy się, żeby nie tylko przedstawić tylko muzyki, ale pokazać publiczności trochę tej dramaturgii - opisuje Tokarczyk.

W rolę tytułowego Don Pasquale wcielił się Dariusz Machej. - Operę śpiewa się znakomicie. W tym repertuarze czuję się bardzo dobrze - uważa artysta i podkreśla, że wyjątkowe w występie w Teatrze Śląskim było to, że orkiestra i śpiewacy operowi byli blisko widowni. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3