Domowy oprawca zatrzymany. 66-latek znęcał się nad żoną

Pexels karolina grabowska 4379912

Redakcja

10 września, 2022

Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną być może już od wielu lat. Choć 66-latek miewał „lepsze” dla swojej żony momenty, to pod wpływem alkoholu używał wobec niej przemocy. Teraz grozi mu 5 lat więzienia i natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania.

Do znęcania miało dochodzić już od wielu lat, a zazwyczaj, kiedy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Choć 66-latek wielokrotnie wyzywał małżonkę, używając słów wulgarnych oraz bił po twarzy. Znajdując się pod wpływem alkoholu, agresję kierował względem sąsiadów i przypadkowych osób, a kiedy w pobliżu nie było osób, względem których mógłby dać upust emocji, to korzystał z tego, iż „pod ręką” znajdowała się jego żona.

Jak informuje Policja, bywało, że groził kobiecie pozbawieniem życia i wyrzucał z domu. Mundurowi, aby uchronić poszkodowaną przed dalszą eskalacją domowej agresji, niezwłocznie po złożeniu zawiadomienia przez poszkodowaną zatrzymali sprawcę. Decyzją prokuratora otrzymał on natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do kobiety. Za popełnione przestępstwo znęcania się mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 13.4µg/m3