Dodatkowe połączenia ZTM na koncert Rammstein i OFF Festival

Ztmautobus

Redakcja

27 lipca, 2023

Zbliżają się dwa wielkie, muzyczne wydarzenia w województwie śląskim. Najpierw koncerty Rammstein na Stadionie Śląskim, a następnie OFF Festival w Katowicach. ZTM planuje uruchomić na te wydarzenia dodatkowe połączenia, żeby poprawić komfort podróżowania uczestnikom koncertów. 

30 i 31 lipca na Stadionie Śląskim zagra legendarny Rammstein. Będzie na pewno głośno i efektownie, ale najpierw fani ciężkiego brzmienia muszą dostać się na stadion. W tym celu ZTM przygotowuje udogodnienia w komunikacji publicznej. 

Na liniach tramwajowych 0, 6 i 41 będą realizowane dodatkowe kursy. Dzięki tym połączeniom ułatwione zostaną przejazdy m.in. pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. – Przykładowo, dzięki wzmocnieniom na linii 0, tramwaje między Stadionem a centrum Katowic będą kursować co ok. 2-3 minuty – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Chodzi tutaj zarówno o czas przed koncertem, tj. od ok. godz. 15:30 do 20:00, jak i po nim, czyli od ok. 23:00 do 1:00 – dodaje Michał Wawrzaszek.

Na Stadion Śląski można dojechać też autobusem. Wszystkie rozkłady na czas koncertów dostępne są na stronie ZTM.

OFF Festival

4-6 sierpnia to OFF Festival w Katowickim Parku Leśnym. W tym przypadku ZTM przygotowuje specjalną, bezpłatną linię dla uczestników festiwalu. 

Osoby, które wybierają się na koncerty powinny zapoznać się z modyfikacjami rozkładów jazdy linii 110 i 900.

4 sierpnia uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna linia S1. Jej trasa będzie przebiegać przez ścisłe centrum Katowic, Muchowiec i Osiedle Paderewskiego. Autobusy będą kursować do nocy z 6 na 7 sierpnia i będą obsługiwać m.in. tymczasowy przystanek Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe 31 i 32 oraz przystanek Muchowiec Droga do Lotniska, który będzie najbliższym przystankiem miejsca festiwalu.

Szczegółowe informacje, wraz z przebiegiem trasy linii specjalnej S1 i mapą obrazującą schemat połączeń, dostępne będą w specjalnie przygotowanym na okoliczność OFF Festivalu komunikacie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3