Do Rudy Śląskiej powraca Półmaraton Industrialny. Na chętnych czeka aż 700 miejsc!

Półmaraton industrialny

Redakcja

9 marca 2024

Po czterech latach przerwy na mapę imprez biegowych na Śląsku powraca Rudzki Półmaraton Industrialny.

Już po raz siódmy 10 sierpnia o godz. 21:00, na nowej trasie o długości 10,5 km przebiegającej w centralnej części miasta, zapaleni biegacze będą mogli sprawdzić swoją wytrzymałość oraz biegowe możliwości. Właśnie ruszają zapisy do udziału w tym wydarzeniu. Na chętnych czeka aż 700 miejsc!

- Ruda Śląska od zawsze słynęła z biegania oraz organizowanych tu imprez biegowych i chcemy to kultywować, dlatego już teraz zapraszam wszystkich do Rudy Śląskiej – mówi prezydent Michał Pierończyk. - Rudzki Półmaraton Industrialny organizowany był w mieście od 2015 r. Do tej pory przeprowadzono sześć edycji tego biegu. Niestety, pandemia spowodowała zawieszenie tej popularnej imprezy biegowej, a taki stan trwał aż do teraz – dodaje.

Siódma edycja rudzkiego półmaratonu będzie miała również industrialny charakter, czyli to „coś”, co od zawsze kojarzy się z Rudą Śląską oraz całym Śląskiem. Trasa przebiegać będzie przez miejsca związane z zabytkami poprzemysłowymi, m.in. w pobliżu dworca w Chebziu, Szybu Mikołaj, osiedla Kaufhaus czy przy jedynym na Śląsku Wielkim Piecu „Huty Pokój”.

- Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują w biegu towarzyszącym na dystansie ok. 10 km – informuje August Jakubik, jeden z organizatorów półmaratonu. 
– W tym biegu będą mogły wziąć udział osoby, które nie czują się jeszcze na siłach przebiec połowy dystansu maratońskiego. Na tym samym dystansie odbędzie się również rywalizacja Nordic Walking. Start i meta biegu znajdować się będą na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej 12, gdzie będzie się mieściło także Biuro Zawodów oraz całe niezbędne zaplecze – dodaje ultramaratończyk.

Warto wspomnieć, że wśród blisko 5 tysięcy biegaczy, którzy wzięli udział w dotychczasowych edycjach półmaratonu, aż 1/3 to mieszkańcy Rudy Śląskiej. 

– Pokazuje to, jak chętnie nasi mieszkańcy biegają i chcą brać udział w takich wydarzeniach. Dlatego w tym roku chcemy powrócić do tradycji organizacji półmaratonu i mam nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu rudzkich imprez sportowych –zaznacza prezydent Michał Pierończyk.

Trasa półmaratonu (10,5 km) będzie posiadała atest PZLA. Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 2:45 h. Trasa liczy 21,097 km – dwa okrążenia oraz 10 km bieg towarzyszący i marsz Nordic Walking – jedno okrążenie.

powiązane artykuły:

Rudzka inicjatywa lokalna
Lokalne 7 marca 2024

Chodzi o tzw. Inicjatywę Lokalną, na którą przeznaczono 100 tys. zł. To kolejne obok Budż

Bieg wiewórki w rudzie slaskiej
Lokalne 6 marca 2024

Już 16 marca miłośnicy aktywnego stylu życia będą mieli okazję sprawdzić

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3