Do Pawłowic przyjedzie prezydent Andrzej Duda

Dudaoredzie

Redakcja

21 kwietnia 2022

Trwa akcja ratownicza w kopalni Pniówek w Pawłowicach. Nadal pod ziemią uwięzionych jest siedmiu pracowników. Do KWK Pniówek przyjedzie prezydent Polski.

W nocy ratownicy zbudowali 200 metrów lutnociągu umożliwiającego wtłoczenie czystego powietrza. Powstał również wentylator.

-W nocy 13 zastępów ratowników wyposażonych w aparaty tlenowe prowadziło intensywne prace mające na celu przywrócenie atmosfery w zagrożonym rejonie do bezpiecznych stężeń gazów. Zabudowali wentylator i ponad 200 m lutniociągu umożliwiającego wtłoczenie czystego powietrza - informuje JSW.

Ratownicy muszą zbudować jeszcze 500 metrów lutnociągu. 

- Aby sukcesywnie i skutecznie przewietrzyć odcinkami wyrobisko przyścianowe ściany N-6 i bezpiecznie kontynuować poszukiwanie pracowników, ratownicy muszą zabudować odcinkami jeszcze około 500 metrów lutniociągu - dodaje JSW. 

Rano Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot poinformował, że prezydent Polski Andrzej Duda przyjedzie dzisiaj do Pawłowic. Odwiedzi miejsce tragedii i spotka się z ratownikami. Najprawdopodobniej wizyty głowy państwa w kopalni Pniówek należy spodziewać się o 13:30.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3