Do Gliwic powróciły spektakle uliczne

Teatr migro fot mbuksa dsf5866

Redakcja

5 lipca, 2022

W sobotę 2 lipca park Chopina gościł teatry Delikates i Migro. Spektakle z lubianymi przez widzów Wieśkiem i Cześkiem oraz przedstawienie z prawdziwą cygańską duszą zainaugurowały XV Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach.

Od godz. 16.00 „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt” Teatru Delikates bawiły młodą publiczność. Mottem głównym bohaterów było „Czy jesteś duży, czy jesteś mały, zjadasz warzywa, jesteś wspaniały”. 

O godz. 18.00 do parku Chopina zajechał prawdziwy cygański wóz. Teatr Migro zaprezentował spektakl „DROM – ścieżkami Romów”. Mocnym punktem tego występu była romska muzyka z różnych krajów – od swingu, przez czardasza aż po rytmy flamenco.

W następną sobotę, 9 lipca, na godz. 16.00 Miato Gliwice zaprasza do parku Chopina małych amatorów cyrkowych sztuczek. Hapijama Fun Art zaprezentuje „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi”. Drugie tego dnia festiwalowe wydarzenie będzie bardzo niecodziennym doświadczeniem – o godz. 18.00 z Rynku wyruszy katalońska grupa teatralna Kamchatka, która przygotowała improwizowany spektakl wędrowny.

Wszystkie spektakle w ramach festiwalu „Ulicznicy” są bezpłatne. Impreza jest organizowana przez Mañana Production House i Centrum Kultury Victoria. 

 

Źródło: UM Gliwice

Teatr delikates fot mbuksa dsf5703

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.9µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3