Diakon zamordowany w Sosnowcu? Pogrzeb odbędzie się we wtorek

Jesus g6c59ec6d1 1920

Redakcja

13 marca, 2023

14 marca odbędzie się pogrzeb diakona Mateusza, którego ciało zostało znalezione przy domu katolickim w Sosnowcu. Mszy pogrzebowej przewodniczyć będzie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

We wtorek, 7 marca ciało 26-latka zostało znalezione przy domu katolickim w Sosnowcu (ulica Kościelna). Był to zwłoki 25-letniego diakona Mateusza, który pełnił posługę w Sosnowcu. Według sekcji zwłok, wykrwawił się z powodu licznych ran kłutych.

Tego samego dnia Grzegorz Kaszak Biskup Sosnowiecki poinformował w specjalnym oświadczeniu o tragicznej śmierci nie tylko diakona, ale również księdza.

- Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Sz. i diakon Mateusz B. - informuje biskup i dodaje - Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji.

Jak się okazało, ksiądz Robert tego samego dnia (7 marca) popełnił samobójstwo w okolicach dworca kolejowego w Sosnowcu. Prokuratura sosnowiecka wstępnie informowała, że na tym etapie nie łączy obu spraw ze sobą, ale w mediach szybko pojawiły się nieoficjalne doniesienia o konflikcie pomiędzy diakonem a księdzem. Trwa śledztwo.

Pogrzeb diakona

Pogrzeb diakona odbędzie się 14 marca w kościele pw. św. Katarzyny w Wolbromiu. Najpierw o godzinie 13:00 zaplanowana jest modlitwa przy przy trumnie z ciałem, a następnie modlitwa różańcowa. O godzinie 14:00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa, pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka.

Diakon spocznie na cmentarzu parafialnym. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3