Darmowe przejazdy pociągami podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

fot. Koleje Śląskie

Redakcja

29 listopada, 2022

Wszyscy uczestnicy styczniowych mistrzostw świata mężczyzn w piłce ręcznej będą mogli podczas turnieju za darmo poruszać się pociągami należącymi do spółki Koleje Śląskie.

Katowice będą pierwszym polskim miastem-gospodarzem Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023. W Spodku rozegranych zostanie 21 spotkań mundialu, w tym mecz otwarcia.

Dzięki współpracy ze spółką Koleje Śląskie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, w dniach 10-23 stycznia 2023, wszystkie osoby akredytowane na turniej, organizatorzy, wolontariusze oraz kibice posiadający bilet na dany dzień meczowy, będą mogły bezpłatnie korzystać z przewozów pociągami należącymi do spółki.

– Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn to kolejne duże wydarzenie, które zagości w naszym regionie. Wspólnie z Kolejami Śląskimi i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce przygotowaliśmy ofertę dla osób, które wybierają się na mecze. Każdy, kto posiada bilet na mecz, będzie mógł dotrzeć na niego bezpłatnie, korzystając z oferty Kolei Śląskich. To z jednej strony komfort, unikanie korków i bezpieczny transport, a z drugiej korzyść dla środowiska – Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Swoje mecze fazy wstępnej w Katowicach rozegra między innymi reprezentacja Polski. Województwo Śląskie, odwiedzą także Francuzi, Niemcy, Słoweńcy, Saudyjczycy, Algierczycy, Serbowie czy Katarczycy. 

Dzięki biletowi na mecz w dniu spotkania, za darmo będą mogli jeździć nimi nawet kibice z Zakopanego czy Krakowa, który także jest miastem gospodarzem turnieju. Polacy – w przypadku awansu – rozegrają tam swoje spotkania rundy głównej. To także okazja dla kibiców z województwa śląskiego, aby podążać za Biało-Czerwonymi.

fot. Koleje Śląskie

powiązane artykuły:

KS pozioma foto
Koleje Śląskie 13 września, 2022

Zakup biletu Kolei Śląskich na www.kolejeslaskie.pl jest szybszy i wygodniejszy niż w kasie. A już w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3