Dar od Bielska-Białej pomoże w odbudowie ukraińskiej Buczy

IMG 4303fp 28 czerwiec 2022 2000x1333

Redakcja

30 czerwca, 2022

Dar od samorządu Bielska-Białej w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy pojechał w kierunku granicy z Ukrainą.

Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik udał się na granicę z Ukrainą, aby przekazać dar od bielskiego samorządu w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy. Szczepan Wojtasik osobiście prowadził darowany samochód. Dostawczak został wypełniony różnego rodzaju maszynami budowlanymi, które mają pomóc w odbudowie zniszczonego miasta. Dary budowlane podarował Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Wczorajszy wyjazd to konkretny owoc uchwały Rady Miejskiej Bielska-Białej podjętej podczas sesji 19 maja, kiedy to odpowiadając na prośbę samorządu z ukraińskiej Buczy, RM zdecydowała o przekazaniu potrzebnego samochodu.

W uzasadnieniu podjętej uchwały czytamy:

Od chwili wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz aktywnych działań wojennych, które toczą się m.in. na terenach Buczy, zostały uszkodzone budynki, instalacje, zniszczone mienie, w tym zasoby transportu zakładów komunalnych. Burmistrz miasta Bucza zwrócił się z prośbą o jakąkolwiek pomoc, szczególnie w postaci samochodów dostawczych”

Warto przypomnieć, że akcję pomocy zapoczątkował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, dla której Bucza jest miastem partnerskim. Formalną prośbę o pomoc burmistrz Buczy, 28-tysięcznego miasta leżącego w obwodzie kijowskim, skierował do przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W odpowiedzi na nią Rada Miejska Bielska-Białej podjęła uchwałę o przekazaniu ukraińskiemu miastu forda transita z 2010 roku.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

IMG 4339fp 28 czerwiec 2022 2000x1333

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3