Dąbrowska Akcja Zima czyli ferie w mieście nie muszą być nudne!

Dąbrowska Akcja Zima

Redakcja

1 stycznia, 2023

Zima w mieście nie musi być nudna. Przed nami Dąbrowska Akcja Zima! Sprawdź harmonogram wydarzeń w Dąbrowie Górniczej na zbliżające się ferie.

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

Jak co roku Pałac Kultury Zagłębia zaprasza dzieci i młodzież do udziału w artystycznych feriach PKZ. Tym razem uczestnicy spotkają się „W zaczarowanej krainie baśni” pełnej zabaw, warsztatów i animacji! 

Placówki PKZ będą funkcjonować w dwóch turnusach: 16–20 stycznia (Klub Osiedlowy Krąg, Klub Osiedlowy Zodiak, Dom Kultury Ząbkowice, Świetlice w: Antoniowie, Błędowie, Kuźniczce Nowej, Łęce) oraz 23–27 stycznia (Klub Osiedlowy Helikon, Klub Osiedlowy Unikat, Świetlice w: Łośniu, Okradzionowie, Rudach, Strzemieszycach M., Tucznawie). Zimowych atrakcji nie zabraknie także w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie na chętnych będą czekać m.in. warsztaty ceramiczne, linoryt i gra fabularna RPG, a w Kinie KADR pojawią się specjalne seanse dla młodych kinomanów.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku zadbała, aby każdy młody miłośnik książek nie nudził się przez całe ferie. W planach m.in. zimowe spotkania literacko-plastyczne, zajęcia literackie śladami Neli – najmłodszej reporterki świata, podróże dookoła świata z bohaterami książek i wiele więcej – a to wszystko zarówno w filiach, jak i w Bibliotece Głównej. 

MUZEUM MIEJSKIE SZTYGARKA

Muzeum zabierze do świata pełnego zagłębiowskich legend i tradycyjnego rękodzieła. W programie warsztaty teatralne oparte o japońską technikę kamishibai, w trakcie których uczestnicy poznają zagłębiowskie legendy oraz rękoDzieło – warszaty hafciarskie z motywami zagłębiowskimi. Przez cały okres Akcji Zima Muzeum i Kopalnia Ćwiczebna dostępne są bezpłatnie dla młodzieży szkolnej z Dąbrowy Górniczej. 

CENTRUM SPORTU I REKREACJI

W Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria w Parku Zielona (ul. Letnia 9) będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia nart biegowych. Z oferty skorzystać mogą dorośli i dzieci od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-18:00, a wypożyczalnia będzie czynna w zależności od warunków pogodowych.

Oprócz tego CSiR przygotował m.in. szkółkę bokserską, ferie z zapasami, zajęcia sportowo-rekreacyjne i taneczne, zajęcia z akrobatyki, capoeiry, akrobatyki. 

NEMO – ŚWIAT ROZRYWKI

Dzieci i młodzież zameldowane na terenie gminy Dąbrowa Górnicza będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu. Oprócz tego w programie m.in. Syrenie Poniedziałki, czyli pływanie w syrenich ogonach, zajęcia sportowe w strefie basenowej, lekcje nauki pływania oraz półkolonie zimowe.

powiązane artykuły:

fot. UM Dąbrowa Górnicza
Wiadomości 28 grudnia, 2022

28 grudnia autobusy linii M109, 49, 84, 984 i 903N wrócą na stałe trasy w Dąbrowie Góniczej. W w

S1podwarpie
Biznes i gospodarka 23 grudnia, 2022

Od czwartku kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka nowej, szerszej jezdni przyszłej trasy S1

fot. UM Dąbrowa Górnicza
Wiadomości 9 grudnia, 2022

Do realizacji w ramach ósmej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego mieszkańcy wybrali 72

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 26.1µg/m3