Dąbrowa Górnicza: place zabaw znów otwarte

Swing 1188132 1280

Redakcja

2 czerwca 2020

Mimo braku szczegółowych wytycznych sanitarnych, w Dąbrowie Górniczej zdecydowano się na otwarcie placów zabaw. Korzystając z nich, dzieci i opiekunowie powinni po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem.

Ze względu na pandemię koronawirusa place zabaw były zamknięte od połowy marca. Zgodnie z niedawnym rządowym rozporządzeniem, zniesiony został zakaz korzystania z nich. Poza rozporządzeniem, które daje możliwość otwarcia placów zabaw, nie ma jeszcze żadnych wytycznych sanitarnych, które określą, jak ma wyglądać ich funkcjonowanie.

Dlatego podczas korzystania z takich obiektów należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Ważne jest, aby dorośli pilnowali, by pociechy dezynfekowały na bieżąco ręce, ale też by zachowywały od innych odpowiednią odległość. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu zaleca się zakrywanie ust i nosa.

O wskazanych powyżej zasadach będą przypominały informacje, które zawisną na tablicach z regulaminem korzystania z placów zabaw.

Place zabaw, siłownie plenerowe oraz boiska należące do miasta poddane zostały konserwacji oraz niezbędnym naprawom i są dopuszczone do użytku przez nadzór budowlany. Na placach zabaw została wykoszone trawa i są one na bieżąco sprzątane. Aktualnie wymieniany jest piasek w piaskownicach.

Trzeba pamiętać, że na terenie miasta są również place czy siłownie należące do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Decyzje o ich udostępnieniu i warunkach korzystania podejmują poszczególni zarządcy.

Sukcesywnie, od końca lutego, przeprowadzono naprawy i konserwacje 63 gminnych placów zabaw, siłowni plenerowych i boisk. Zakres prac obejmował głównie wymiany podgnitych po okresie zimowym drewnianych elementów, regulacje furtek, uzupełnienie uszkodzonych paneli ogrodzeniowych oraz innych elementów ruchomych urządzeń. Ponadto dokonane zostały przeglądy techniczne, w wyniku których wszystkie obiekty zostały dopuszczone do użytkowania.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

C

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3