Wypadek w Zabrzu. Znamy szczegóły. Rannego zabrało LPR

Csm lpr ce04ba0476

Redakcja

2 czerwca 2020

Jedna osoba została ranna w zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki na drodze krajowej nr 88 w Zabrzu. Ranny - kierowca auta osobowego - został w poważnym stanie zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch na drodze jest już odblokowany.

Sierż. szt. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy powiedział PAP, że według wstępnych ustaleń do wypadku doszło, kiedy kierowca citroena próbował zawrócić, wtedy doszło do zderzenia z ciężarówką. Policja informuje, że w tym miejscu DK 88 nie wolno zawracać - jest tam podwójna linia ciągła.

"W wyniku zdarzenia mężczyzna kierujący samochodem osobowym doznał poważnych obrażeń, ale był w stanie stabilnym. Został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - powiedział policjant. Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało.

Po wypadku droga była przez pewien czas zablokowana. Jak powiedział Bijok, jeden pas ruchu jest już odblokowany, trwa jeszcze sprzątanie jezdni, drugi powinien być wkrótce udrożniony. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3