Dąbrowa Górnicza: modernizacji kolejnego odcinka ulicy Tysiąclecia. Zmiana organizacji ruchu

Remont tysiaclecia dabrowa gornicza

Redakcja

10 czerwca 2024

Remont nawierzchni na rondzie u zbiegu ulic 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów w Dąbrowie Górniczej będzie częścią modernizacji kolejnego odcinka ulicy Tysiąclecia. Prace rozpoczną się we wtorek 11 czerwca.

Wcześniej wyremontowany został odcinek między aleją Piłsudskiego a ulicą 11 Listopada. Prace polegały na sfrezowaniu starej nawierzchni, regulacji wpustów deszczowych i ułożeniu dwóch warstw nowej nawierzchni. Przy okazji wzdłuż jezdni wydzielone zostały miejsca postojowe.

Prace, które rozpoczną się 11 czerwca, obejmą rondo na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada oraz odcinek od ronda do wjazdu w boczną ulicę Tysiąclecia, prowadzącą do Przedszkola nr 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 12 i wyremontowaną już w zeszłym roku - informuje dąbrowski magistrat. 

Zadanie obejmuje m.in. frezowanie nawierzchni, wymianę krawężników w obrębie ronda, stabilizację podbudowy spoiwem hydraulicznym oraz wykonanie nowej betonowej opaski wyspy centralnej ronda i ułożenie nowych nawierzchni asfaltobetonowych.

Przejazd przez rondo możliwy będzie wahadłowo i tylko na wprost w relacji ulica 11 Listopada – ulica Kosmonautów – zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Dojazd do osiedla i SP 12 będzie się odbywał przez ulice Kasprzaka, Młodych i Podlesie. Dopiero po zakończeniu prac na stałe trasy – z obsługą przystanków przy ulicy Tysiąclecia i Młodych – wrócą linie autobusowe nr 644 i 645.

Ze względu na zakres robót oraz czas wiązania betonu na opasce, całość robót Drogopol planuje zakończyć do 15 sierpnia i taka też informacja zostanie umieszczona na tablicach, które zostaną zainstalowane na ulicach 11 Listopada i Kosmonautów.


powiązane artykuły:

Lokal na start
Lokalne 3 czerwca 2024

W Dąbrowie Górniczej wystartowała dziesiąta edycja miejskiego konkursu „Lokal na start”. Tradycy

Wzrost cen wody
Lokalne 24 maja 2024

22 maja podczas sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej radni jednogłośnie podjęli uch

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.9µg/m3 PM2.5: 6.2µg/m3