Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zaatakował policjantów. Dlaczego?

fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Redakcja

12 grudnia, 2022

Policjanci z dąbrowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 27-latka. Mężczyzna posiadał znaczne ilości środków odurzających.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu kryminalnych znajdował się mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, co do którego mieli podejrzenie, że może posiadać znaczne ilości narkotyków. Tuż przed weekendem kryminalni zapukali do drzwi jego mieszkania. 

-27-latek był zaskoczony widokiem stróżów prawa i stał się agresywny. Oprócz niego w mieszkaniu była jeszcze 52-letnia kobieta. W pewnym momencie oboje przestali reagować na polecenia policjantów, odpychali ich, próbowali kopać i uderzać. Napastnicy zostali obezwładnieni - relacjonuje dąbrowska policja. 

Policjanci w mieszkaniu znaleźli narkotyki, które były schowane w lodówce i szafce kuchennej. 

-W trakcie przeszukania zabezpieczono substancje odurzające w ilości blisko 2500 porcji amfetaminy i ponad 1000 działek marihuany. Podejrzani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego-podała KMP w Dąbrowie Górniczej. 

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Oboje odpowiedzą za znieważenie i zmuszanie policjantów do odstąpienia od czynności prawnych. 

Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, za drugie przestępstwo podejrzani mogą trafić za kratki na 3 lata.

Źródło: KMP w Dąbrowie Górniczej

fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

powiązane artykuły:

45 729106
Lokalne 18 października, 2022

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali 19-latkę, która posiadała przy sobie prawie 70 gram ka

49 733700 g
Lokalne 14 listopada, 2022

Festiwal co roku kontrolowany jest przez policjantów i co roku zatrzymywane są osoby, które próbują

55 731790
Lokalne 2 listopada, 2022

Raciborscy policjanci zatrzymali 22-latka, który chcąc uniknąć konsekwencji związanych z posiadaniem

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3