Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 we wrześniu

Vaccine g6e172ab7c 1920

Redakcja

28 czerwca, 2022

Minister zdrowia ostrzega, że COVID-19 nadal jest z nami. Na jesień może wzrosnąć liczba zakażeń.

27 czerwca 2022 roku w województwie śląskim odnotowano 10 przypadków zakażenia koronawirusem. W skali całego kraju dzienny wskaźnik to 100-300 przypadków. Warto zaznaczyć, że w Polsce nie obowiązują już obowiązkowe badania oraz izolacje. Od kilku miesięcy nie mówimy już o COVID-19, ale minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM w "Rozmowie w południe" ostrzegał, że na jesień prognozuje się kolejną falę zakażeń.

- Żadnych wakacji od koronawirusa nie mamy. Cały czas epidemia jest z nami, przypadki występują. W ostatnim czasie jest ich góra 300 dziennie, ale widzimy w Europie tendencję do zwiększania liczby zakażeń - powiedział Niedzielski w RMF.

Minister dodał, że Polska oczekuje na dokumentację od dwóch największych producentów szczepionek przeciwko COVID-19 ws. skuteczności czwartej dawki na wariant Omikron oraz w jakich kategoriach wiekowych może być stosowana.

- Obaj producenci deklarują, że we wrześniu wejdziemy już z tą szczepionką, która będzie dostosowana do wariantu Omikron - dodał Niedzielski na antenie RMF FM.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3