Cztery próby przemytu nielegalnych migrantów w województwach śląskim i opolskim

6 271638 g

Redakcja

29 września, 2023

Tylko w jedną dobę w województwie śląskim udaremniono cztery próby przemytu nielegalnych migrantów. W sumie było ich aż 140!

27 września nad ranem w rejonie byłego przejścia granicznego w Zwardoniu. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli samochód osobowy typu bus, w którym przebywało 24 nielegalnych migrantów. Ustalono, że cudzoziemcy (wśród których były 3 kobiety oraz 7 osób nieletnich) przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii.

Tego samego dnia celnicy i policjanci z Bielska-Białej ujawnili w Czechowicach-Dziedzicach  31 obcokrajowców. Osoby te również były przewożone pojazdem typu bus. Kierowcą był obywatel Syrii, posiadający niemiecki tytuł pobytowy. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

W nocy z 27 na 28 września funkcjonariusze straży granicznej w wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej w rejonie Zwardonia ujawnili i zatrzymali kolejną grupę nielegalnych migrantów, przewożonych w busie kierowanym przez obywatela Syrii, który posiadał tytuł pobytowy wydany przez władze Austrii. 42 osobowa grupa, wśród której znajduje się 5 kobiet i 12 osób nieletnich przebywa w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej. Prowadzone są dalsze czynności służbowe.

28 września nad ranem kolejny przemyt migrantów ujawniony został w rejonie Niemodlina. Była to 43-osobowa grupa mężczyzna i 5 osób nieletnich.  Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Polski. 

fot. straż graniczna

6 271636 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3