Częstochowscy strażnicy miejscy rozwozili ciepłe pożywienie dla bezdomnych

fot. UM Częstochowa

Redakcja

20 grudnia, 2022

Strażnicy z Częstochowy z pomocą Fundacji „Adullam” i streetworkerów rozwozili w weekendowe noce osobom bezdomnym ciepłe pożywienie. Wydali 79 porcji gorącej herbaty i zupy.

Okres jesienno-zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych i samotnych, które decydują się na koczowanie w pustostanach, altanach czy zimnych piwnicach. Częstochowscy strażnicy miejscy są świadomi takiego stanu rzeczy, dlatego też stale kontrolują takie miejsca i oferują osobom bezdomnym pomoc. W miniony weekend prognozy pokazywały dwucyfrowe mrozy, z tego względu miejskie instytucje i stowarzyszenia ponownie podjęły działania pomocowe dla osób bezdomnych.

W nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek częstochowscy strażnicy miejscy wraz z pracownikami Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” oraz streetworkerami kontrolowali miejsca, w których gromadzą się osoby bezdomne. W ciągu dwóch nocy skontrolowanych zostało 99 miejsc, gdzie zastano 79 osób. Potrzebującym wydano gorącą herbatę i ciepłe pożywienie. Siedem osób odmówiło pomocy.

Pomoc osobom bezdomnym koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. 

Straż miejska apeluje do mieszkanek i mieszkańców by zgłaszać wszelkie informacje o pobytach osób samotnych i bezdomnych, które przebywają w niskich temperaturach i są narażone na wychłodzenie.

powiązane artykuły:

akcja Wesoła Świąteczna Skarpetka
Wiadomości 9 grudnia, 2022

Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym? Kup parę skarpetek, szalik, czapkę lub rękawiczki

47 734304
Lokalne 19 listopada, 2022

Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy są najbliżej lokalnych społeczności i znają swoich mieszkańcó

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3