Dzielnicowi sprawdzają pustostany i niosą pomoc bezdomnym

47 734304

Redakcja

19 listopada, 2022

Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy są najbliżej lokalnych społeczności i znają swoich mieszkańców. Jednym z ich obowiązków jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Dzielnicowy z Kłobucka pomógł mężczyźnie przebywającemu w domu zagrożonym zawaleniem.

Dzielnicowy z Kłobucka, aspirant Mariusz Tałaj kontrolował miejsca, w których mogli przebywać bezdomni. Podczas kontroli pustostanu w Wilkowiecko odnalazł bezdomnego, który przebywał w budynku bez drzwi i okien, który grozi zawaleniem. 37-letni mężczyzna był dobrze znany dzielnicowemu, bo wspólnie z pracownikami GOPSu i Opatowie pomogli mężczyźnie znaleźć lokal mieszkalno-socjalny, w którym obecnie mieszka, Z jakiś jednak względów wolał przebywa w pustostanie. Dzielnicowy odwiózł mężczyznę do mieszkania. 

Wszystkim napotkanym bezdomnym policjanci oferują pomoc oraz odwożą ich do noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i najczęściej po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w jesienno-zimowych warunkach zagrażają ich zdrowiu i życiu. Szczególnie teraz, kiedy temperatury są coraz niższe ważna jest także nasza empatia. Pamiętajmy o tym, żeby alarmować służby ratownicze, kiedy widzimy kogoś zagrożonego wychłodzeniem organizmu. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3