Częstochowa: zmiany w pobliżu DK-46

UM Częstochowa

Katarzyna Kulyk

28 marca, 2023

W ramach przebudowy i rozbudowy DK-46 zostają wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostaje skrzyżowanie z ulicą Spółdzielczości, z kolei skrzyżowanie z ulicą Energetyków zostanie otwarte.

Od poniedziałku 27 marca dotychczasowa organizacja ruchu została skorygowana. Zamknięta zostaje ulica Przejazdowa oraz ulica Spółdzielczości, z kolei ulica Energetyków otwiera się na kierowców.

Jednocześnie kontynuowane są prace przy obiekcie mostowym na Stradomce. Trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej, prowadzone są również roboty ziemne na odcinku Zaciszańska-Pułaskiego. Prace związane z branżą drogową, sanitarnej, elektryczną i teletechniczną są aktualnie wykonywane na odcinku ulic Głównej i Przejazdowej, gdzie funkcjonuje pięć sygnalizacji wahadłowych.

- Koszt całości zadania wg pierwotnej umowy wynosi niespełna 100 mln zł z dofinansowaniem z UE. Wszystkie prace mają zakończyć się w końcu tego roku. Zaawansowanie całości inwestycji można określić obecnie na ok. 55%. - informuje Urząd Miasta Częstochowa


powiązane artykuły:

Ksrozklad
Lokalne 27 marca, 2023

Nowy rozkład jazdy w Kolejach Śląskich to przede wszystkim nieznaczne zmiany na mapie inwestycji

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3