Czeladź nie rezygnuje z budowy krytej pływalni

Eeer3wr4

Redakcja

16 marca, 2022

Czeladź nie rezygnuje z budowy krytej pływalni w dawnych warsztatach KWK Saturn. Miasto złożyło wniosek na dofinansowanie w sumie trzech inwestycji.

Czeladź złożyła wniosek do II edycji rządowego programu Inwestycje Strategiczne „Polski Ład”.

Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie trzech ważnych dla miasta inwestycji. Obligatoryjne było złożenie wniosku na inwestycję o wartości do 5 mln zł. Zdecydowaliśmy się na budowę części ulicy Staropogońskiej. Dwa kolejne wnioski mogły być już o większej wartości. Zgłosiliśmy remont ul. Przełajskiej o wartości ok. 15 mln zł i budowę – na bazie byłych warsztatów mechanicznych KWK Saturn – krytej pływalni o wartości ok. 28 mln zł ”

przekazał burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Według planu, w budynku głównym dawnych warsztatów zmieści się 25 metrowy basen z czterema torami. W dobudowanej szklanej części umiejscowione będą inne atrakcje basenowe: sauny, jacuzzi czy brodzik dla dzieci.

Miejmy nadzieję, że znów chociaż jeden wniosek uzyska dofinansowanie i przynajmniej część utraconych przez miasto pieniędzy wróci do Czeladzi. A może na „Nowym Ładzie" zyskamy? I dofinansowanie uzyska także pływalnia”

komentuje Zbigniew Szaleniec.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku – w pierwszym naborze do Inwestycji Strategicznych „Polski Ład" – Czeladź otrzymała 4,6 mln zł na remont ul. Ogrodowej.

 

Źródło: UM Czeladź

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3